Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Gminny Dzień Dziecka już za nami!

31 maja br. i 1 czerwca w babickim dworze został zorganizowany Gminny Dzień Dziecka, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Bachowa, z Babic, z Krzywczy, z Ruszelczyc i z Reczpola. W pierwszym dniu atrakcje zostały przygotowane dla oddziałów przedszkolnych i klas I – III ze wspomnianych szkół, zaś 1 czerwca w babickim dworze spędzili czas uczniowie klas IV – VI z wszystkich 5 wymienionych powyżej szkół. Na Gminnym Dniu Dziecka zagościło także indywidualnie wielu rodziców z małymi dziećmi.
Przez dwa dni babicki dwór rozbrzmiewał dziecięcą radością i entuzjazmem. Dla uczestników imprezy przygotowane zostały liczne atrakcje: darmowe dmuchańce, malowanie buziek, ognisko, zabawa taneczna, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego przygotowane przez strażaków z OSP Babice, zabawy na świeżym powietrzu, darmowy popcorn, a także gry i zabawy zorganizowane na stoiskach dwóch zaprzyjaźnionych instytucji: Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Przemyślu. Dodatkowo dzieci bawił Syriusz – maskotka Unii Europejskiej.
Podczas Gminnego Dnia Dziecka wręczono także dyplomy i nagrody uczestnikom Gminnego Konkursu Poetyckiego „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”. W konkursie tym udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Babicach, w Reczpolu oraz w Krzywczy. W gronie laureatów znaleźli się:
1. w kategorii pierwszej: uczniowie klas I – III SP:
I miejsce Wiktoria Pękalska, SP Babice
2. w kategorii drugiej: uczniowie klas IV – VI SP:
I miejsce: Karolina Dec, SP Krzywcza
II miejsce: Aleksandra Rodzeń, SP Krzywcza, Rafał Amarowicz, SP Reczpol, Kinga Jurkiewicz, SP Babice, Anna Bandyk, SP Babice
III miejsce: Radosław Bandyk, SP Babice
    Wyróżnienia: Oliwia Iwasieczko, SP Reczpol, Laura Fudali, SP Reczpol, Dominika Wolarz, SP Babice, Norbert Kasprowicz, SP Babice.

Wszystkie nagrodzone wiersze będą publikowane na profilu „Punkt Informacji Turystycznej Gminy Krzywcza” w portalu społecznościowym facebook.
Organizatorem tego przedsięwzięcia kulturalnego była Gmina Krzywcza.

Autor:Agata