Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl

Godziny pracy
Poniedziałek 7:00-15:00
Wtorek 7:00-15:00
Środa 7:00-15:00
Czwartek  7:00-15:00
Piątek   7:00-15:00
Czy podoba Ci się ta strona?

A A A

Aktualności kulturalne

 • Biblioteka Publiczna w Babicach uczestnikiem Ogólnopolskiego projektu "FunEnglish w bibliotece"

   

  Biblioteka Publiczna w Babicach zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Kurs składa się z kilkuset gier, piosenek karaoke, filmów, fotolekcji i ćwiczeń. Dzieci korzystają z niego samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, aby dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

  Kurs to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

  Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracownika biblioteki. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

  Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Kurs FunEnglish.pl, oferuje bezpłatnie wszystkim bibliotekom publicznym firma Funmedia.   

  Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl udziela:

  Marzena Seńczyszyn

  bibliotekababice111@gmail.com

 • GMINA KRZYWCZA NAJLEPSZĄ GMINĄ W POWIECIE PRZEMYSKIM! - RELACJA Z FESTIWALU ZIEMI PRZEMYSKIEJ

 • Młodzież z Gminy Krzywcza uczestnikiem XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

  W tym roku już po raz trzynasty organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Za nami już etap szkolny i gminny. 16 stycznia 2014 roku odbędzie się etap parkowy, do którego zakwalifikowały sie cztery osoby z Gminy Krzywcza: Patryk Leszczak ze Średniej, Magdalena Sosa z Babic, Arleta Łysik z Babic, Szymon Bandyk z Babic. Koordynatorem Konkursu w Gminie Krzywcza jest Agata Wiśniowska.

 • Relacja z realizacji programu grantowego w Telewizji Rzeszów

  Relacja na temat realizacji programu grantowego „Pożyteczne wakacje 2013” pod hasłem „Pokaż co masz na strychu – wystawa staroci” ze środków Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie w aktualnościach na antenie Telewizji Rzeszów

 • Reprezentanci Gminy Krzywcza laureatami etapu parkowego Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki krajobrazowe Polski"

  6 lutego br. 4 - osobowa reprezentacja z Gminy Krzywcza w składzie: Arleta Łysik, Magdalena Sosa, Patryk Leszczak i Szymon Bandyk (uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krzywczy) uczestniczyła w etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki krajobrazowe Polski", który odbył się w Zespole Szkół we Fredropolu. Grupę do Konkursu przygotowywały: Agata Wiśniowska z Urzędu Gminy Krzywcza  i Marzena Seńczyszyn z Biblioteki Publicznej w Babicach.

  Niezwykle miło nam poinformować jest, że nasza młodzież grupowo zdobyła największą ilość punktów ze wszystkich uczestników Konkursu i została laureatem tegoż etapu Konkursu zakwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na początku kwietnia 2014 roku. Warto również zaznaczyć, że Patryk Leszczak zdobył także indywidualnie największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego.

   

 • Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Zapobiegajmy pożarom"!

  Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przemyślu jest organizatorem stopnia powiatowego XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Zapobiegajmy Pożarom - edycji 2014/2015.

  Zainteresowani konkursem proszeni są o dostarczenie swoich prac do Urzędu Gminy w Krzywczy, pokój nr 3 w terminie do dnia 30 grudnia 2014r. do godz. 15.00

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 stycznia 2015r. Dokładny termin i miejsce wręczenia nagród podane zostanie w późniejszym terminie.

  Regulamin konkursu przesyłam w załączniku.


   

   

 • Podsumowanie Gminnych Mikołajek!!!

  6 grudnia o godz. 16.00 w Świetlicy wiejskiej w Babicach zorganizowano dla dzieci spotkanie z MIKOŁAJEM. W programie przewidziano: teatrzyk pt. „Gwiazdkowy prezent” w wykonaniu Grupy Teatralnej z Babic, spotkanie z MIKOŁAJEM, malowanie dzieciom buziek, wspólne gry i zabawy m.in. w „Kąciku Malucha” oraz słodki poczęstunek. Organizatorami Spotkania byli: Urząd Gminy Krzywcza wraz ze Świetlicami Wiejskimi z terenu Gminy Krzywcza oraz Biblioteką Publiczną w Babicach. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 dzieci wraz ze swoimi rodzicami z terenu całej Gminy Krzywcza.

 • Relacja z warsztatów rękodzielniczych na Woli Krzywieckiej!

   

  5 grudnia 2014 roku w Świetlicy Wiejskiej w Woli Krzywieckiej zorganizowano warsztaty rękodzielnicze z wykonywania biżuterii metodą wstążeczkową, które poprowadziła artystka ludowa -pani Elżbieta Urban z Kramarzówki. Warsztaty zostały zorganizowane przez Świetlice Wiejskie z terenu Gminy Krzywcza oraz Lokalną Grupę Działania „Pogórze Przemysko – Dynowskie”. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział aż 27 osób z terenu całej Gminy Krzywcza. Udział w warsztatach był bezpłatny.

   

 • Podsumowanie Gminnego Konkursu Recytatorskiego pn. "Barwy jesieni"

   

  27 i 28 listopada 2014 roku przeprowadzono Gminny Konkurs Recytatorski „Barwy jesieni” skierowany do szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Krzywcza.

  Do konkursu zgłosiło się tak dużo chętnych, iż przesłuchania konkursowe trwały aż dwa dni. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy Krzywcza oraz Biblioteka Publiczna w Babicach. Konkurs przeprowadzono w Swietlicy Wiejskiej w Babicach. 27 listopada wiersze recytowali uczniowie klas I – III ze szkół podstawowych z Bachowa, Babic, Krzywczy oraz Reczpola. Natomiast 28 listopada na babickiej scenie zagościli ucznmiowie klas IV – VI szkół podstawowych w Bachowie, Ruszelczycach, Krzywczy oraz Reczpolu, a także uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krzywczy.

  Komisja oceniająca w składzie: p. Aurelia Kocyło – emerytowana polonistka, p. Barbara Prawecka – emerytowana polonistka, p. Barbara Stodolak – emerytowany dyrektor SP Krzywcza, przyrodnik oraz p. Agata Szmulik – dyrektor biura LGD „Pogórze Przemysko – Dynowskie” mając na względzie wytyczne regulaminowe (tj. interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny oraz dobór tekstu i jego opanowanie) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

  1. w kategorii klas I – III szkół podstawowych:

  I miejsce Izabela Hadam (SP Babice)

  II miejsce Oliwia Wiśniowska(SP Babice) oraz Magdalena Pawłowska (SP Krzywcza)

  III miejsce Ilona Minorowicz (SP Babice)

  IV miejsce Aneta Dec (SP Babice) oraz Maja Jęderko (SP Reczpol)

  Wyróżnienia: Natalia Draganik (SP Krzywcza), Emilia Bukowska (SP Krzywcza), Martyna Binko (SP Krzywcza), Norbert Kasprowicz (SP Babice), Wiktoria Pękalska (SP Babice), Oliwia Wolska (SP Krzywcza)

  2. w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych:

  I miejsce Adrian Kurasz (SP Ruszelczyce)

  II miejsce Gabriela Pawłowska (SP Ruszelczyce)

  III miejsce Karolina Dec (SP Krzywcza)

  IV miejsce Kinga Karpińska (SP Ruszelczyce) oraz Emilia Gądek (SP Reczpol)

  Wyróżnienia: Magdalena Rostecka (SP Krzywcza), Kamila Gołębiowska (SP Bachów), Eryk Phung Van (SP Krzywcza), Konrad Staruch (SP Ruszelczyce)

  Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

 • Radio Biwak gościło w Gminie Krzywcza!

  29 sierpnia br. na terenie Gminy Krzywcza gościło Radio Biwak wraz z redaktorem Markiem Cynkarem. W załączeniu prezentujemy audycję zrealizowaną przez Polskie Radio Rzeszów na terenie naszej gminy. W jednej z wypowiedzi pojawił się błąd dotyczący okresu powstania cerkwii w Chrzynce - otóż obiekt ten został zbudowany w 1857 roku, czyli w XIX wieku, a nie jak omyłkowo powiedziano w XVIII wieku.

 • Współpraca edukacyjna z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków !!!

  Świetlice Wiejskie z terenu Gminy Krzywcza nawiązały współpracę z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków (OTOP). Adres internetowy tej instytucji to: www.otop.org.pl.

  W ramach tej współpracy otrzymaliśmy materiały edukacyjne (płyty CD "Ptaki i ich siedliska", film "Wodniczka. Ochrona w Polsce i Niemczech",edukacyjno - zabawowe foldery  dla dzieci "Ptasie zabawy" autorstwa Antoniego Marczewskiego. Ponadto Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zobowiązało się przesyłać nam nieodpłatnie kwartalnik "Ptaki". Otrzymane materiały będą systematycznie wykorzystywane na zajęciach świetlicowych.

  OTOP uruchomiło także edukacyjny portal internetowy dla dzieci : www.otojunior.org.pl, gdzie nasi Milusińscy mogą znaleźć wiele interesujących informacji z z życia ptaków, a także edukacyjne gry, zabawy, quizy, kolorowanki, zagadki itp. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego portalu!!!!