Gmina krzywcza

Wyjazd dla osób zaangażowanych w działalność społeczno – kulturalną w Gminie Krzywcza

30 października br. (poniedziałek) 50 – osobowa grupa osób zaangażowanych w życie społeczne, kulturalne Gminy Krzywcza wzięła udział w jednodniowej wycieczce. Wyjazd ten został zorganizowany przez Wójta Gminy Krzywcza jako podziękowanie za pracę społeczną na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Wikliniarstwa w Rudniku, w miasteczku, które nazywane jest stolicą wikliniarstwa. Tutaj uczestnicy obejrzeli niezwykłą wystawę wyrobów z wikliny, a ponadto był też czas na popróbowanie swoich sił w rękodziele, bowiem zorganizowany został także dla uczestników pokaz wyplatania wikliny.

Następnie w Stalowej Woli uczestnicy wycieczki obejrzeli multimedialne Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. W tym fascynującym miejscu przewodnicy „przenieśli” zwiedzających w głąb historii przemysłowej Polski w niezwykle nowoczesny sposób.

Ostatnim punktem wyjazdu było Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W tym jakże klimatycznym miejscu można było obejrzeć przeróżne ozdoby choinkowe.

Skip to content