Gmina krzywcza

Dofinansowanie dla projektu „Przywrócić pamięć o krzywieckim bohaterze historycznym Janie Zachariasiewiczu” w ramach konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna” z Fundacji BGK

Wniosek pn. „Przywrócić pamięć o krzywieckim bohaterze historycznym Janie Zachariasiewiczu” otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 000,00 zł z Fundacji BGK w ramach konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”!!!

Jest to dla nas duże zaskoczenie i radość, że nasz wniosek znalazł się w gronie 60 zwycięskich projektów spośród kilkuset wniosków złożonych przez beneficjentów z całej Polski. Wyniki oceny merytorycznej pojawiły się na stronie Fundacji BGK.

Wniosek przygotowany został przez Agatę Wiśniowską we współpracy ze strażakami OSP Krzywcza i urzędnikami UG Krzywcza.

W 200 – setną rocznicę urodzin Jana Zachariasiewicza uda nam się w sposób szczególny uczcić tego niezwykłego człowieka związanego z Gminą Krzywcza. Obok Urzędu Gminy Krzywcza powstanie obelisk oraz multimedialna ławka upamiętniająca naszego bohatera. Realizowane będą też inne interesujące działania projektowe, które zaangażują do działania wiele różnych osób: dzieci i młodzież, urzędników, społeczników, bibliotekarzy. Działania projektowe będą realizowane w 2024 r.

Skip to content