Gmina krzywcza

Gminne Obchody Święta Niepodległości – podsumowanie

11 listopada 2022 roku w Krzywczy zorganizowano Gminne Obchody Święta Niepodległości. Organizatorami tego wydarzenia byli: Gmina Krzywcza, Zespół Szkół w Krzywczy, Parafia Rzymskokatolicka w Krzywczy.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w krzywieckim kościele. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Obrońców Ziemi Krzywieckiej, gdzie podniesiono flagę na maszt, odśpiewano hymn państwowy, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową, a następnie złożono wieńce i zapalono znicze. Po uroczystościach pod Pomnikiem uczestnicy spotkania przeszli do Zespołu Szkół w Krzywczy. Po przywitaniu przez p. Agnieszkę Popowicz- p.o. dyrektora szkoły młodzież szkolna zaprezentowała okolicznościowy program artystyczny. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Krzywcza podziękował wszystkim uczestnikom za udział w uroczystościach, zaś osobom zaangażowanym w organizację za pracę w przygotowanie tego wydarzenia.

Uroczystości swoim udziałem uświetnił 3 Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oraz poczty sztandarowe ze szkół podstawowych: w Krzywczy, w Babicach i w Bachowie oraz z ochotniczych straży pożarnych w Krzywczy, Reczpolu i Ruszelczycach.

Skip to content