Gmina krzywcza

Zdolne gospodynie z Ruszelczyc laureatkami w Konkursie na najlepszy chleb dożynkowy!

4 września 2022 r. podczas powiatowych dożynek w Nakle w gminie Stubno rozstrzygnięto konkurs na najlepszy chleb dożynkowy, zorganizowany w ramach wniosku projektowego pt. „Od ziarenka do bochenka”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 –Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej: ”Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich: Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.Do konkursu w kategorii: chleb tradycyjny zgłosiły się panie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszelczycach w składzie: Joanna Pawłowska, Jolanta Pinkowicz, Bernadeta Wasyliszyn, Magdalena Karpińska i Beata Grzegorzak. Natomiast w kategorii chleb eko swój udział zgłosiła pani Wioletta Staruch, której stoisko pomogła przygotować p. Renata Pawłowska.

W obu kategoriach produkty konkursowe zostały zakwalifikowane do ścisłego finału, który odbył się właśnie w Nakle. Panie przygotowały piękne stoiska, na których oprócz konkursowych chlebów znaleźć można było wiele innych smakowitości.

Jest nam niezmiernie miło, że starania naszych Pań zostały docenione przez Komisję Konkursową. W kategorii chleb tradycyjny panie z OSP Ruszelczyce były bezkonkurencyjne i zajęły I miejsce zdobywając nagrodę w wysokości 1500,00 zł. Chleb eko przygotowany przez Panią Wiolettę Staruch został również bardzo wysoko oceniony i otrzymał II miejsce w swojej kategorii oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1 200,00 zł. BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM ZDOLNYM GOSPODYNIOM!!!!

Uczestniczki konkursu przekazały wygrane nagrody pieniężne na rzecz OSP Ruszelczyce.

Wszystkim Paniom dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Krzywcza w tymże konkursie, zaś p. Grzegorzowi Pawłowskiemu dziękujemy za zorganizowanie transportu dla naszych Pań.

Skip to content