Gmina krzywcza

Podsumowanie Dożynek Gminnych w Bachowie

21 sierpnia br. (w niedzielę) w Bachowie zorganizowano Dożynki Gminy Krzywcza. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez księży: proboszcza Parafii Babice – ks. Marka Rybkę oraz proboszcza Parafii Krzywcza – ks. Janusza Wilusza w kościele w Bachowie. Podczas Mszy Świętej dziękowano za zebrane plony i poświęcono przyniesione wieńce dożynkowe.

Po zakończonej Mszy dożynkowej korowód dożynkowy prowadzony przez Wójta Gminy Krzywcza – p. Wacława Pawłowskiego oraz starostów tegorocznych Dożynek – p. Teresę Kwasiżur i p. Józefa Opałkę udał się na plac przy Świetlicy Wiejskiej w Bachowie, gdzie odbyła się dalsza część Dożynek. Wieńce dożynkowe przygotowały wszystkie wsie z terenu Gminy Krzywcza. Po uroczystym rozpoczęciu Dożynek przez Wójta Gminy Krzywcza – p. Wacława Pawłowskiego nastąpił obrzęd dzielenia się chlebem i obrzęd przekazywania wieńców. Oprawę muzyczną podczas części obrzędowej przygotował Chór „Gloria” z Babic. Po części oficjalnej na scenie wystąpiły zespoły ludowe: kapela „Warzanie” z Wary, Zespół „Piganeczki” z Pigan i kapela Ludowa „Bachórzanie” z Bachórza. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem „ZIZI”.

Pomimo tego, iż w tym dniu w  wielu gminach organizowane były dożynki, w Bachowie zgromadziło się bardzo dużo osób, w tym wielu znamienitych gości, m.in. Poseł na Sejm RP p. Marek Rząsa, Radny Województwa Podkarpackiego p. Mariusz Król, przedstawiciele Powiatu Przemyskiego w osobach: Przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego – p. Wojciecha Bobowskiego, p. Ryszarda Gołębiowskiego – członka Zarządu Powiatu Przemyskiego, Sekretarza Powiatu Przemyskiego – p. Jerzego Góralewicza, Radnego Powiatu Przemyskiego – p. Piotra Pękalskiego, rzecznika prasowego – p. Małgorzaty Dachnowicz, nadkom. Jerzego Kruczka, Radnych i sołtysów Gminy Krzywcza.

Skip to content