Podsumowanie zajęć wakacyjnych dla dzieci z Gminy Krzywcza
4 września 2019

Nadszedł czas na podsumowanie wakacji. Gmina Krzywcza podczas tegorocznych wakacji 2019 organizowała cykl różnorodnych bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Gmina Krzywcza wspólnie z Grupą Nieformalną „Eko – zapaleńcy” realizowała mikrogrant pn. „Przyrodę kochamy, ekologicznie wypoczywamy!” w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2018 – 2019. W ramach tego projektu dzieci  z Gminy Krzywcza miały atrakcyjnie zorganizowany czas wolny, a jednocześnie poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą. W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty przyrodnicze, w tym spotkania z ciekawymi ludźmi: z wędkarzem, z pszczelarzem, z hodowcą gołębi. Były wspólne wyjścia w teren: do parku, nad San, a także zorganizowane zostały wycieczki do Nadleśnictwa Krasiczyn oraz do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Nie zabrakło także wspólnych zajęć plastycznych, gier i zabaw, poczęstunków czy wspólnego pieczenia kiełbasek. Uczestnicy zajęć mieli też okazję obejrzeć cykl filmów przyrodniczych w kinie sferycznym.

Gmina Krzywcza i Gminna Biblioteka Publiczna w Babicach przystąpiły także do akcji „Malowane wakacje” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia. W ramach tego działania zorganizowane zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu, m.in. spotkania z przedstawicielami Policji. Dzieci otrzymały nieodpłatnie malowanki: „Bezpieczny przedszkolak” oraz „Inspiracje na wakacje”.

Ponadto Gmina Krzywcza organizowała inne wakacyjne zajęcia dla dzieci. Były spotkania z lokalnymi sportowcami i gry sportowe, zajęcia rekreacyjne na dmuchańcach, gry i zabawy integracyjne. Uczestnicy zajęć mieli także możliwość obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa, czy też wziąć udział w  wycieczce do kina czy też do Centrum Zabaw i Rozrywki Kolorado w Malawie.

Wszystkie zajęcia, w tym także wycieczki, były bezpłatne, a wziąć w nich mogło udział każde dziecko mieszkające na terenie Gminy Krzywcza. Organizatorzy zapewnili także bezpłatny dojazd z poszczególnych wsi dla uczestników zajęć. Łącznie z zajęć skorzystało ponad 100 dzieci z wszystkich miejscowości wchodzących w skład Gminy Krzywcza.

W ramach wakacyjnych zajęć dla dzieci organizatorzy otrzymali także wsparcie od sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc!

Kontakt


logo

Gmina Krzywcza

Krzywcza 36
37-755 Krzywcza
16 671 14 86 16 671 14 84 sekretariat@krzywcza.pl
Gmina Krzywcza NIP: 7952306307 REGON: 650900393
Urząd Gminy Krzywcza NIP: 7952306307 REGON: 650900393
Godziny urzędowania Pon - Pt. 7.00 - 15.00