Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

XIX Spotkanie Zespołów Muzykujących "Folkowa Nuta" w Babicach już za nami

XIX Spotkanie Zespołów Muzykujących "Folkowa Nuta" już za nami... Było radośnie, kolorowo i przede wszystkim na ludową nutkę. Na scenie wystąpili: chór "Gloria" z Babic, Kapela strażacka OSP Ujkowice "Czy się wali, czy się pali", Kapela "Dynowianie" z Dynowa, Zespół Pieśni i Tańca "Sanowiacy" z Przedmieścia Dubieckiego oraz Kapela Podwórkowa "Beka" z Przeworska.
Jak co roku nie zabrakło barwnych stoisk z swojskim jadłem i rękodziełem ludowym z wszystkich miejscowości Gminy Krzywcza. Ponadto zorganizowany został konkurs piosenki dziecięcej "Na folkową nutkę". Zagościł u nas także garncarz z Medyni Głogowskiej, który uczył wszystkich chętnych wykonywania garnków na tradycyjnym kole garncarskim. Pracownicy PCK Przemyśl udzielali instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Na stoisku Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct można było uzyskać wiele interesujących informacji związanych z Unią Europejską. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci i młodzieży. Były zjeżdżalnie, paintball, kucyki, kule wodne, stoiska handlowe i gastronomiczne. Wieczorem wszyscy bawili się na zabawie tanecznej wraz z zespołem "Goście", a o 21.00 babickie niebo rozjaśniało od fajerwerków. Pokaz sztucznych ogni został przeprowadzony przez firmę Progress z Rzeszowa.
Organizatorami imprezy byli: Gmina Krzywcza i Powiat Przemyski, zaś sponsorami: p. Kazimierz Pękalski prezez P.W. Karabela CK z Kielc, Bank Spółdzielczy Dynów oraz p. Bartłomiej Rybak Gabinet Stomatologiczno - Protetyczny z Przemyśla.

Autor:Agata