Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Szkoła Podstawowa w Krzywczy otrzymała imię 11. Karpackiej Dywizji Piechoty

13 września br. odbyła się uroczystość nadania imienia Publicznej Szkole Podstawowej imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty.
Na wstępie odprawiona została uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Krzywczy pod przewodnictwem abp Józefa Michalika. Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Arcybiskup poświęcił sztandar Szkoły.
Bezpośrednio po Mszy Świetej nastąpił przemarsz na Cmentarz Parafialny w Krzywczy, gdzie upamiętniono żołnierzy poległych 13 września 1939 roku w obronie Ziemi Krzywieckiej z niemiecką 7 Bawarską Dywizją Piechoty.
Z cmentarza uczestnicy uroczystości udali się do budynku Zespołu Szkół w Krzywczy. Przy szkole uroczystości rozpoczęły się uroczystym podniesieniem flagi państwowej i odsłonięciem pamiątkowej tablicy przez pułkownika Wojciecha Łyszkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”. Przybyłych gości przywitali: p. Wacław Pawłowski, Wójt Gminy Krzywcza i p. Elżbieta Urban, dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy. Przewodniczący Rady Gminy Krzywcza p. Piotr Pytlowany odczytał treść Uchwały Rady Gminy Krzywcza o nadaniu imienia Publicznej Szkole Podstawowej w Krzywczy. Po uroczystym przekazaniu sztandaru szkoły oraz po ślubowaniu odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Krzywczy. W programie przewidziano także dwa wykłady. Jeden przygotowany przez p. Piotra Haszczyna dotyczył historii szkolnictwa na terenie Krzywczy, drugi zaś – przygotowany przez p. Huberta Seńczyszyna dotyczył 11. Karpackiej Dywizji Piechoty oraz Bitwy Krzywieckiej. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście.

Fotografie: ks. Piotr Czarniecki/Radio Fara
 

Autor:Agata