Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Podsumowanie XIX Powiatowego Sejmiku Folklorystycznego związanego z obchodami Świąt Wielkanocnych w Reczpolu

Do powiatowych konkursów wielkanocnych w tym roku zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z całego Powiatu Przemyskiego, a na kiermaszu wielkanocnym zagościli nawet wystawcy z innych powiatów.
Komisja konkursowa mając na względzie wytyczne regulaminów konkursowych przyznała:
1. w powiatowym konkursie na najładniejszą pisankę:
a) wykonywana metodą tradycyjną batikową, tj. ozdabiana woskiem lub metodą drapaną:
- w I grupie wiekowej: dzieci i młodzież do 18 roku życia:
I miejsce:
Gabriela Kucaj, Małkowice
II miejsce: Julia Długosz, Ruszelczyce
III miejsce: Aleksandra Wojdyło, Średnia
IV miejsce: Weronika Buchała, Babice oraz Klaudia Minorowicz, Skopów
V miejsce: Kacper Kurasz, Ruszelczcye, Sandra Szpiech, Skopów, Gabriela Tomaszewska, Reczpol
VI miejsce: Emilia Urban, Skopów
- w II grupie wiekowej: dorośli:
I miejsce:
Agnieszka Wróbel, Reczpol oraz Teresa Buś, Babice
II miejsce: Małgorzata Pasek, Reczpol, Ewa Szybiak, Drohobyczka, Małgorzata Pawłowska, Reczpol
III miejsce: Marzena Zatwardnicka, Reczpol, Katarzyna Błotnicka, Reczpol
IV miejsce: Teresa Mazur, Reczpol, Krystyna Mazurkiewicz, Reczpol, Barbara Tomaszewska, Wola Krzywiecka
V miejsce: Elżbieta Wojdyło, Średnia, Magdalena Wojdyło, Średnia
VI miejsce: Sylwia Zatwardnicka, Reczpol, Jolanta Błotnicka, Reczpol
VII miejsce: Anna Sopel, Drohobyczka, Aldona Pawłowska, Bachów
VIII miejsce: Kazimiera Pinkowicz, Drohobyczka, Edyta Telega, Wola Krzywiecka
IX miejsce: Małgorzata Szuban, Kupna, Natalia Sobel, Drohobyczka, Marta Kurasz, Ruszelczyce
b) pisankę wykonywaną metodą współczesną nawiązującą symboliką do Świąt Wielkanocnych:
- w I grupie wiekowej: dzieci i młodzież do 18 roku życia:
I miejsce:
Malwina Kucaj, Małkowice
II miejsce: Szymon Kucaj, Małkowice
III miejsce: Ilona Minorowicz, Skopów
IV miejsce: Sabina Leszczak, Średnia
V miejsce: Maja Wojdyło, Średnia
- w II grupie wiekowej: dorośli:
I miejsce:
Natalia Sobel, Drohobyczka, Marta Chruścicka, Nienadowa
II miejsce:
Honorata Kucaj, Drohobyczka, Ewa Żurawska, Drohobyczka, Elzbieta Dykas, Orzechowce
2. w powiatowym konkursie na najładniejszą tradycyjną palmę wielkanocną dużą:
I miejsce:
Dorota Brożyna, Piątkowa
II miejsce: Irena Minorowicz, Skopów, Dawid Pękalski, Krzywcza, Ilona Minorowicz, Skopów
III miejsce: Kazimiera Kwaśna, Wola Krzywiecka, Elzbieta Wojdylo, Średnia
3. w powiatowym konkursie na tradycyjne ciasto wielkanocne (babę lub mazurka wielkanocnego):
I miejsce:
Wanda Pawłowska, Bachów, Natalia Sobel, Drohobyczka, Elżbieta Wojdyło, Średnia
II miejsce: Kamila Opaluch, Kupna, Leokadia Pękalska, Bachów, Elżbieta Osiadły, Babice
III miejsce: Irena Minorowicz, Skopów, Marta Piekarz, Babice, Mateusz Fednar, Reczpol, Karolina Zabawska, Reczpol.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez: Powiat Przemyski, Gminę Krzywcza, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Przemyslu.

Autor:Agata