Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Piknik rodzinny w Krzywczy już za nami ....

11 czerwiec 2017 r. w Gminie Krzywcza o był dzień pełen radości i wielu wrażeń.
Piknik rodzinny rozpoczął się uroczystą mszą świętą w intencji rodzin w kościele parafialnym w Krzywczy. Następnie część artystyczna i imprezy jej towarzyszące zostały zorganizowane „Pod grzybkiem” w Krzywczy.
Na scenie dla uczestników pikniku wystąpili uczniowie z czterech krzywieckich szkół: z Zespołu Szkół w Krzywczy, z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Reczpolu oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach. Dzieci i młodzież prezentowały swoje talenty aktorskie, muzyczne i taneczne. Na scenie pojawili się także nasi lokalni artyści kabaretowi :) baca Józek oraz słynna Mariolka z Grupy Teatralnej „Wkręceni” z Babic. Był także pokaz zumby oraz wspólne zabawy taneczne z animatorem – p. Sławkiem. Nie zabrakło też licznych konkursów rodzinnych, zabaw z chustą klanzą czy też puszczania dużych baniek mydlanych.
A wokół sceny też działo się sporo. Gościli u nas wspaniali goście. Pracownicy Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu przygotowali niezwykle interesujące stoisko, na którym można było zapoznać się z anatomią ludzkiego ciała, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, a także popróbować swoich sił przy opiece nad niemowlakiem. Na pikniku można też było otrzymać materiały na temat zdrowia. Strażacy z OSP Krzywcza przygotowali wspaniały strażacki tor gier i zabaw, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku. Zagościła do nas także Lecznica dla zwierząt Ada z Przemyśla, która przywiozła ze sobą dwa urocze pieski. Podczas imprezy można było też popróbować swoich sił w walce na bezpieczne miecze czy też w celnym strzelaniu z łuku. Te atrakcje przygotowali animatorzy z Wioski Fantasy w Kuńkowcach, którzy pojawili się u nas w średniowiecznych strojach. Pani policjant z Komisariatu Policji w Dubiecku prezentowała wszystkim zainteresowanym sprzęt policyjny oraz wyposażenie radiowozu. Przez chwilę można nawet było poczuć się jak więzień będąc zakutym w kajdanki. Na placu imprezy rozstawiono też dmuchańce dla dzieci. Te wszystkie atrakcje były do dyspozycji uczestników pikniku zupełnie za darmo.
Ponadto na pikniku zagościły bajkowe postacie: Jaś i Małgosia, czerwony Kapturek a z PSB Mrówka Przemyśl, które rozdawały wśród uczestników słodycze oraz drobne gadżety.
Nie zabrakło też stoisk handlowych i gastronomicznych. Wspólna zabawa zakończyła się nieco po 22.00.
Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację pikniku oraz sponsorom: PSB Mrówka Przemyśl, B&W DENT Gabinet stomatologiczno – protetyczny w Przemyślu, Gabinet Kosmetyczny Lejdis w Przemyślu.
Organizatorem Pikniku Rodzinnego była Gmina Krzywcza, zaś współorganizatorami: Parafia rzymskokatolicka p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzywczy, Zespół Szkół w Krzywczy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ruszelczycach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Reczpolu.

Autor:Agata