Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2017-06-21 14:17

  Zapraszamy do udziału w tworzeniu Ekomuzeum W Krainie Błękitnego Sanu!

   
 • 2017-06-12 14:15

  Piknik rodzinny w Krzywczy już za nami ....

  11 czerwiec 2017 r. w Gminie Krzywcza o był dzień pełen radości i wielu wrażeń.
  Piknik rodzinny rozpoczął się uroczystą mszą świętą w intencji rodzin w kościele parafialnym w Krzywczy. Następnie część artystyczna i imprezy jej towarzyszące zostały zorganizowane „Pod grzybkiem” w Krzywczy.
  Na scenie dla uczestników pikniku wystąpili uczniowie z czterech krzywieckich szkół: z Zespołu Szkół w Krzywczy, z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Reczpolu oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach. Dzieci i młodzież prezentowały swoje talenty aktorskie, muzyczne i taneczne. Na scenie pojawili się także nasi lokalni artyści kabaretowi :) baca Józek oraz słynna Mariolka z Grupy Teatralnej „Wkręceni” z Babic. Był także pokaz zumby oraz wspólne zabawy taneczne z animatorem – p. Sławkiem. Nie zabrakło też licznych konkursów rodzinnych, zabaw z chustą klanzą czy też puszczania dużych baniek mydlanych.
  A wokół sceny też działo się sporo. Gościli u nas wspaniali goście. Pracownicy Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu przygotowali niezwykle interesujące stoisko, na którym można było zapoznać się z anatomią ludzkiego ciała, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, a także popróbować swoich sił przy opiece nad niemowlakiem. Na pikniku można też było otrzymać materiały na temat zdrowia. Strażacy z OSP Krzywcza przygotowali wspaniały strażacki tor gier i zabaw, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku. Zagościła do nas także Lecznica dla zwierząt Ada z Przemyśla, która przywiozła ze sobą dwa urocze pieski. Podczas imprezy można było też popróbować swoich sił w walce na bezpieczne miecze czy też w celnym strzelaniu z łuku. Te atrakcje przygotowali animatorzy z Wioski Fantasy w Kuńkowcach, którzy pojawili się u nas w średniowiecznych strojach. Pani policjant z Komisariatu Policji w Dubiecku prezentowała wszystkim zainteresowanym sprzęt policyjny oraz wyposażenie radiowozu. Przez chwilę można nawet było poczuć się jak więzień będąc zakutym w kajdanki. Na placu imprezy rozstawiono też dmuchańce dla dzieci. Te wszystkie atrakcje były do dyspozycji uczestników pikniku zupełnie za darmo.
  Ponadto na pikniku zagościły bajkowe postacie: Jaś i Małgosia, czerwony Kapturek a z PSB Mrówka Przemyśl, które rozdawały wśród uczestników słodycze oraz drobne gadżety.
  Nie zabrakło też stoisk handlowych i gastronomicznych. Wspólna zabawa zakończyła się nieco po 22.00.
  Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację pikniku oraz sponsorom: PSB Mrówka Przemyśl, B&W DENT Gabinet stomatologiczno – protetyczny w Przemyślu, Gabinet Kosmetyczny Lejdis w Przemyślu.
  Organizatorem Pikniku Rodzinnego była Gmina Krzywcza, zaś współorganizatorami: Parafia rzymskokatolicka p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzywczy, Zespół Szkół w Krzywczy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ruszelczycach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Reczpolu.

   
 • 2017-06-07 13:28

  Reprezentanci Gminy Krzywcza - Drużyna "Huragan Reczpol" uczestnikami I Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Amatorów w Piłce Siatkowej w Rzeszowie

  19 maja br. w Rzeszowie zostały zorganizowane I Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Amatorów w Piłce Siatkowej. Udział w tym wydarzeniu sportowym wzięła reprezentacja Gminy Krzywcza – drużyna „Huragan Reczpol”, która ostatecznie uplasowała się na IV miejscu podczas Mistrzostw. Organizatorem tego wydarzenia sportowego było Podkarpackie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Rzeszowie.

   
 • 2017-06-07 11:47

  PUNKT INFORMACYJNY WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ

  W dniu 19.06.2017 w godz. 11:00 do 18:00 w Swietlicy Wiejskiej w Krzywczy czynny bedzie Punkt Informacyjny odnosnie WOT

   
 • 2017-06-06 14:14

  Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 69 wydanego dnia 06.06.2017 o godz. 07:01 - Silne Burze

  W załaczniku "Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 69
  wydanego dnia 06.06.2017 o godz. 07:01"  - Silne burze

   
 • 2017-06-06 10:38

  Zapraszamy!

   
 • 2017-06-06 10:10

  Gminny Dzień Dziecka już za nami!

  31 maja br. i 1 czerwca w babickim dworze został zorganizowany Gminny Dzień Dziecka, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Bachowa, z Babic, z Krzywczy, z Ruszelczyc i z Reczpola. W pierwszym dniu atrakcje zostały przygotowane dla oddziałów przedszkolnych i klas I – III ze wspomnianych szkół, zaś 1 czerwca w babickim dworze spędzili czas uczniowie klas IV – VI z wszystkich 5 wymienionych powyżej szkół. Na Gminnym Dniu Dziecka zagościło także indywidualnie wielu rodziców z małymi dziećmi.
  Przez dwa dni babicki dwór rozbrzmiewał dziecięcą radością i entuzjazmem. Dla uczestników imprezy przygotowane zostały liczne atrakcje: darmowe dmuchańce, malowanie buziek, ognisko, zabawa taneczna, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego przygotowane przez strażaków z OSP Babice, zabawy na świeżym powietrzu, darmowy popcorn, a także gry i zabawy zorganizowane na stoiskach dwóch zaprzyjaźnionych instytucji: Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Przemyślu. Dodatkowo dzieci bawił Syriusz – maskotka Unii Europejskiej.
  Podczas Gminnego Dnia Dziecka wręczono także dyplomy i nagrody uczestnikom Gminnego Konkursu Poetyckiego „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”. W konkursie tym udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Babicach, w Reczpolu oraz w Krzywczy. W gronie laureatów znaleźli się:
  1. w kategorii pierwszej: uczniowie klas I – III SP:
  I miejsce Wiktoria Pękalska, SP Babice
  2. w kategorii drugiej: uczniowie klas IV – VI SP:
  I miejsce: Karolina Dec, SP Krzywcza
  II miejsce: Aleksandra Rodzeń, SP Krzywcza, Rafał Amarowicz, SP Reczpol, Kinga Jurkiewicz, SP Babice, Anna Bandyk, SP Babice
  III miejsce: Radosław Bandyk, SP Babice
      Wyróżnienia: Oliwia Iwasieczko, SP Reczpol, Laura Fudali, SP Reczpol, Dominika Wolarz, SP Babice, Norbert Kasprowicz, SP Babice.

  Wszystkie nagrodzone wiersze będą publikowane na profilu „Punkt Informacji Turystycznej Gminy Krzywcza” w portalu społecznościowym facebook.
  Organizatorem tego przedsięwzięcia kulturalnego była Gmina Krzywcza.

   
 • 2017-06-06 09:42

  Spotkanie dotyczące Wojska Obrony Terytorialnej

  Informujemy, że w dniu 19.06.2017 od godz. 11:00 do godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Krzywczy prowadzony będzie dyżur przez pracowników WKU Rzeszów. Zapraszmy osoby zainteresowane pozyskaniem informacji dot. Wojska Obrony Terytorialnej oraz rekrutacją (proszę o zabranie z soba wymaganych dokumnetów). Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem http://rzeszow.wku.wp.mil.pl/pl/14162.html w zakładce "Wojska Obrony Terytorilanej.

   
 • 2017-06-06 07:27

  Informacja o utrudnieniu w dojeździe do posesji w m. Krzywcza

  Informuję, że w związku z organizacją Pikniku „Dzień Rodziny” droga gminna w m. Krzywcza prowadząca na „OSIEDLE” będzie w dniu 11.06.2017 r. (niedziela) od godziny 1500 do godziny 2300 zamknięta.

  Dojazd do posesji możliwy będzie drogą obok Samorządowego Przedszkola.

  Za utrudnienia przepraszamy.

   
 • 2017-05-29 10:52

  Zapraszamy!

   
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 Następna »