Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2017-02-09 09:30

  Seminarium edukacyjne dotyczące tematu ekonomii społecznej w Gminie Krzywcza

  8 lutego 2017 roku w Ośrodku Turystyczno – Wypoczynkowym w Babicach zostało zorganizowane  seminarium edukacyjne dotyczące tematu ekonomii społecznej realizowane w ramach projektu „Nawigator – kompleksowy program wspierania rozwoju ekonomiii społecznej”.
  Spotkanie prowadzone było przez kadrę tegoż projektu oraz przedstawicieli Urzędu Gminy Krzywcza. W seminarium uczestniczył Wójt Gminy Krzywcza – p. Wacław Pawłowski.
  W babickim Ośrodku zgromadziło się  blisko 50 osób z terenu Gminy Krzywcza: reprezentanci stowarzyszeń, grup nieformalnych, osoby poszukujące zatrudnienia, pracownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy Krzywcza.

   
 • 2017-02-07 15:13

  Ogłoszenie o VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

  VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

   

       W ramach działań popularyzujących wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który przebiega pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Od pierwszej edycji Konkursu współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Państwowa Inspekcja Pracy, która zapewnia udział swoich przedstawicieli w pracach komisji konkursowych. Patronat medialny nad Konkursem sprawują: dwutygodnik AGRO SERWIS, Telewizja Interaktywna Agronews.com.pl, Tygodnik Poradnik Rolniczy, magazyn rolniczy Agro Profil oraz Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.

   

  SZCZEGÓŁY KONKURSU PUBLIKUJEMY W ZAŁĄCZNIKU DO NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA [zobacz więcej]
   
 • 2017-02-07 14:52

  Ogłoszenie o XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

   

       Od 2003 roku Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Honorowy patronat nad XV edycją Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat medialny: TVP1, Telewizja Interaktywna Agro News com.pl, dwutygodnik AGRO SERWIS, miesięcznik Bez Pługa, Tygodnik Poradnik Rolniczy magazyn rolniczy Agro profil, Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.

       W czternastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 17 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 75KM.

       Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Do konkursu mogą być zgłaszane gospodarstwa, których właścicielami są osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli). Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Placówkach Terenowych, Oddziale Regionalnym KRUS oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl. Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w najbliższej PT lub OR KRUS w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2017 roku.

   

  SZCZEGÓŁY KONKURSU PUBLIKUJEMY W ZAŁĄCZNIKU DO NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA [zobacz więcej]

   
 • 2017-02-06 12:14

  Zaproszenie na seminarium edukacyjne dotyczące tematu ekonomii społecznej

   

  Podkarpacki Regionalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony
  przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej
  oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza
  ma przyjemność zaprosić na
  SEMINARIUM EDUKACYJNE DOTYCZĄCE TEMATU EKONOMII SPOŁECZNEJ
  realizowane w ramach projektu:
  „NAWIGATOR – KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA
  ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ”
  które odbędzie się 8 lutego br. o godzinie 12:00
  w Ośrodku Turystyczno – Wypoczynkowym w Babicach, Gmina Krzywcza)

   
 • 2017-02-02 13:34

  Zapraszamy do udziału w projekcie "Kompetencje językowe dla Podkarpacia"

  W ramach projektu "Kompetencje językowe dla Podkarpacia" organizowane sa bezpłatne certyfikowane kursy języka angielskiego dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

  Szczegóły w załączonym piśmie.

   
 • 2017-02-02 09:54

  Ogłoszenie o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

  OGŁOSZENIE

  ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ

   

       Wójt Gminy Krzywcza informuje o możliwości ubiegania się przez producentów rolnych o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 r.

   

  Wnioski należy składać:

  • w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2017 r.

  Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2017 r. wynosi 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych.

  Wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi w terminach:

  3-28 kwietnia 2017 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

  2-31 października 2017 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

  przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

   
 • 2017-02-02 08:52

  Ogłoszenie o opłatach za odbiór śmieci

   
 • 2017-02-01 12:59

  Krzywiecka młodzież laureatem w etapie parkowym XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego "Poznajemy Parki krajobrazowe Polski"

   

  13 stycznia 2017 roku w Birczy Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu przeprowadził III - parkowy etap XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Gminę Krzywcza w konkursie tym reprezentowała czteroosobowa drużyna z Publicznego Gimnazjum w Krzywczy w składzie: Gabriela Grzegorzak, Weronika Burchała, Dominika Sikora, Sabina Leszczak. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Joanna Kapuśniak, a koordynatorem konkursu z ramienia Urzędu Gminy jest Agata Wiśniowska.

  Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego na etapie wojewódzkim reprezentować będzie krzywiecka młodzież, która uzyskała najwyższy wynik wśród szkół reprezentujących powyższy Park. Kolejny etap konkursu odbędzie się 24 marca 2017 roku w auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

   
 • 2017-02-01 10:29

  W gronie laureatów etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Zapobiegajmy pożarom" są reprezentanci Gminy Krzywcza!

   

  Podobnie jak i w latach ubiegłych, także i w tym roku, Gmina Krzywcza pośredniczyła w organizacji eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Zapobiegajmy pożarom”. Z terenu Gminy Krzywcza prace konkursowe przygotowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Babicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Reczpolu, Zespołu Szkół w Krzywczy oraz uczestnicy zajęć ze Świetlicy Wiejskiej w Krzywczy.

  W gronie laureatów na szczeblu powiatowym znaleźli się reprezentanci naszej Gminy. Są to:

  a) w I grupie wiekowej – przedszkola

  I miejsce Szymon Sobol z Babic

  III miejsce Milena Horbacz z Reczpola

  Wyróżnienie: Paulina Mazur z Krzywczy

  b) w II grupie wiekowej – szkoła podstawowa klasy I – III

  I miejsce Patryk Makara z Reczpola

  III miejsce Gabriela Leszczuch z Reczpola

  Wyróżnienie: Kacper Mazur z Krzywczy oraz Filip Tomaszewski ze Skopowa

  c) w III grupie wiekowej – szkoła podstawowa klasy IV – VI:

  Wyróżnienie: Martyna Binko z Woli Krzywieckiej.

  Komisja oceniająca prace z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii przekazała na szczebel wojewódzki konkursu do Zarzecza.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!

   

   
 • 2017-02-01 08:44

  Podsumowanie "Pożytecznych ferii" w świetlicach na terenie Gminy Krzywcza

   

  Podczas tegorocznych ferii zimowych w każdej Świetlicy Wiejskiej na terenie Gminy Krzywcza (w Bachowie, w Babicach, w Skopowie, w Ruszelczycach, w Krzywczy, w Reczpolu, w Kupnej, w Woli Krzywieckiej oraz w Średniej) zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci pn. „Pożyteczne ferie” w terminie od 17 do 21 stycznia 2017 roku.

  Uczestnicy tych spotkań uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych, zajęciach ruchowych, wykonywali piękne prace rękodzielnicze. Nie zabrakło też konkursów oraz rywalizacji sportowych, a także wspólnych poczęstunków.

  W drugim tygodniu ferii na podsumowanie zajęć został zorganizowany jednodniowy wyjazd do Przemyśla. W ramach tej wycieczki dzieci i młodzież obejrzały bajkę lub film w kinie Helios, odwiedziły Restaurację Mc'Donalds, a w Zespole Parków Krajobrazowych w Przemyślu została dla nich zorganizowana pogadanka edukacyjna.

  Wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych mieszkańców Gminy Krzywcza. Cieszy fakt, iż w pomoc przy organizacji tych zajęć aktywnie włączyło się też wielu rodziców.

   
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 34 Następna »