Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

"Pożyteczne ferie 2018" w Gminie Krzywcza

Podczas ferii zimowych 2018 w Gminie Krzywcza zorganizowano cykl nieodpłatnych zajęć dla dzieci z terenu Gminy Krzywcza pn. "Pożyteczne ferie", na które rodzice wstępnie zapisali blisko 150 dzieci z całej Gminy Krzywcza, z czego w zajęciach dziennie uczestniczyło ok. 110 dzieci. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wójt Gminy Krzywcza. Dzieci miały także zapewniony nieodpłatny dowóz z wszystkich miejscowości Gminy Krzywcza. Zajęcia zostały zorganizowane przez cztery dni(29.01.2018 r., 31.01.2018 r., 02.02.2018 r., 06.02.2018 r.). W programie zajęć przewidziano wiele różnych atrakcji.
W pierwszym dniu zajęć (29.01.2018 r.) dzieci obejrzały spektakl teatralny „Morska przygoda” w wykonaniu Agencji Artystycznej "Zielony melonik" z Rzeszowa oraz miały okazję uczestniczyć w warsztatach paleontologicznych przygotowanych nieodpłatnie przez p. Roberta Szybiaka z Muzeum Minerałów i Skamieniałości w  Dubiecko. Ponadto wysłuchały pogadanki nt. „Bezpieczne ferie”, którą przeprowadził starszy sierżant p. Marek Undziakiewicz z Komisariatu Policji w Dubiecku. Nie zabrakło też czasu na wspólne wykonywanie kolorowych kanapek oraz gry, zabawy i konkursy.
31 styczeń br. (środa) upłynął pod hasłem „Bal karnawałowy”. Dzieci w pięknych kolorowych strojach wspólnie spędziły cztery godziny tańcząc, śmiejąc się i bawiąc. Ogromną atrakcją balu były: mini studio kosmetyczne przygotowane przez Salon Kosmetyczny „Metamorfoza” z Krzywczy oraz  mini studio fryzjerskie przygotowane przez Salon Fryzjerski „Justyna” z Babic. Nie zabrakło też tradycyjnego malowania buziek, ogromnych baniek mydlanych, sztucznych opadów śniegu, zabaw z chustą klanzą, wspólnego poczęstunku z ciastem jak na bal przystało, a także wielu gier i konkursów.
2 lutego 2018 r., w piątek także nie zabrakło atrakcji. Wspaniałe warsztaty przyrodnicze przygotowała  p. Małgorzata Tarczyńska – Góra z Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, zaś zajęcia sp. Krzysztof Wanat i p. Mateusz Chruścicki z Akademi Piłkarskiej UNUM. W tym dniu dzieci wykonywały też maski karnawałowe, były wspólne gry i zabawy oraz konkursy.
Na zakończenie zajęć, 6 lutego 2018 r., 110 – osobowa grupa wyruszyła na wycieczkę do Centrum Zabaw i Rekreacji KOLORADO w Malawie, gdzie dzieci bawiły się na sali zabaw, w parku linowym oraz miały możliwość zagrania w kręgle. W tym też dniu rozstrzygnięto, ogłoszony wcześniejprzez trenerów APU UNUM, konkurs plastyczny ph. „Piłkarz UNUM oczami dziecka”.
W ramach zajęć dzieci podpisywały też list skierowany do Kapituły Uśmiechu z prośbą o przyznanie Orderu Uśmiechu p. Grzegorzowi Kasdepke – znanemu pisarzowi dziecięcemu.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym podmiotom za wspaniałą współpracę przy organizacji zajęć. Jednocześnie dziękujemy naszym sponsorom, którzy wsparli nas w formie finansowej bądź też rzeczowej. Byli to:
Bank Spółdzielczy w Dynowie,
Alt – Kom II s.c. Foryś D.A.,
Lejdis Gabinet Kosmetyczny w Przemyślu,
Delikatesy Piotruś Pan w Krzywczy,
ASTRA S.A. w Przemyślu,
Sklep Animatora w Krakowie,
Hurtownia Spożywcza Kolmar w Przemyślu,
Wydawnictwo Literatura,
Wydawnictwo Nasza Księgarnia,
Wydawnictwo Zakamarki,
Wydawnictwo Sonia Draga,
Wydawnictwo Krytyki Politycznej Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego,
Wydawnictwo Skrzat,
Wydawnictwo Dygresje,
Wydawnictwo Rebel.
 

Autor:Agata